• Escape from Mogadishu

  • Black Widow

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Book of Fish

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Introduction

    ★★★

  • Strip Down, Rise Up

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Voice of Silence

  • Soul

    ★★★

  • Run

  • Red Post on Escher Street

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Mandibles

    ★★★

  • City Hall

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

  • Deliver Us From Evil

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Me and Me

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

  • A Distant Place

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

  • My Octopus Teacher

  • Mulan

  • Last and First Men

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Undine

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Uppercase Print

    ★★

  • One in a Thousand

    ★★★

  • Colette

  • Honest Candidate

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★

  • The Courier

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Secret Zoo

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Ashfall

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★