• The House of Us

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★

  • EXIT

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The King's Letters

    ★★★

  • Vivarium

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★

  • Miss & Mrs. Cops

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Isadora's Children

    ★★★

  • My Punch-Drunk Boxer

    ★★★

  • A French Woman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Room

    ★★★

  • Guava Island

    ★★

  • Another Child

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Birthday

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Long Shot

    ★★★

  • The Kid

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • My Little One

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Idol

    ★★★

  • Our Defeats

  • Buoyancy

    ★★★

  • Ham on Rye

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Polar

    ★★

  • In the Heart of the World

    ★★

  • Extreme Job

    ★★

  • Fyre

  • Glass

    ★★★

  • Take Point

    ★★★

  • The Drug King

  • Swing Kids

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Default

  • Unstoppable

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • 21st Century Girl

  • Intimate Strangers

    ★★

  • What Is Love?

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Oath