Sort by

ena has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Mask

Beyond the Mask

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingyo

Kingyo

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
The Princess & the Marine

The Princess & the Marine

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Suicides

Love Suicides

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hey Boy! Hey Girl!

Hey Boy! Hey Girl!

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Destiny

Destiny

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
2017 BTS Live Trilogy Episode III (Final Chapter): The Wings Tour in Seoul

2017 BTS Live Trilogy Episode III (Final Chapter): The Wings Tour in Seoul

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Accident

Accident

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brother

Brother

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Sister Eileen

My Sister Eileen

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yuwol: The Boy Who Made The World Dance

Yuwol: The Boy Who Made The World Dance

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Domains

Domains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
India Song

India Song

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juke Box Rhythm

Juke Box Rhythm

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry