• Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★★★

  • Hunted

    ★★★

  • The Fandom

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Murder Hornets

    ½

  • Quiz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Trick

    ★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Deadcon

    ★★½

  • Shed of the Dead

    ★★★

  • Killer Grandma

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★★

  • Little Miss Sumo

    ★★★★★

  • Echoes of Fear

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • The Basement

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • The Nun

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Slender Man

    ★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Larry

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Spookers

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Heretics

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Leatherface

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • A Branch of a Pine Is Tied Up

    ★★★★★

  • Nightworld

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Wrong Mother

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★