Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Back to the Drive-in

Back to the Drive-in

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
Edit this entry  
24
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Unknown Country

The Unknown Country

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hill

The Hill

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
Read the review Edit this entry  
23
Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

2023
×
Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strays

Strays

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Compassionate Spy

A Compassionate Spy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

American Nightmare: Becoming Cody Rhodes

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in Uganda

Once Upon a Time in Uganda

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hideaway

Hideaway

1995
×
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
Edit this entry  
18
Black Shampoo

Black Shampoo

1976
×
Edit this entry  
16
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry