Dave has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sadist

The Sadist

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral

Spiral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Days

21 Days

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dagon

Dagon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl

Howl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mon Mon Mon Monsters

Mon Mon Mon Monsters

2017
×
★★★
Edit this entry