Sort by
  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Reflect

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Hideous

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • House Comes with a Bird

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Babysitter

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Book of Love

    ★★½

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • The Actress

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★

  • Nona

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★

  • No. 2 to Kettering

    ★★★

  • Going Home

    ★★★

  • Crosswalk

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½