Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Webseries: The Movie

Webseries: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away: Live on Stage

Spirited Away: Live on Stage

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys

Boys

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Is Free

Everything Is Free

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breaking Fast

Breaking Fast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prep & Landing: Tiny's Big Adventure

Prep & Landing: Tiny's Big Adventure

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Prep & Landing: Come on Down to Christmas Carol's!

Prep & Landing: Come on Down to Christmas Carol's!

2011
×
★★½
Edit this entry