Sort by

Jennica has logged 320 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mrs. Lupe

Mrs. Lupe

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mei and the Kittenbus

Mei and the Kittenbus

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas on Holly Lane

Christmas on Holly Lane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Women Reply

Women Reply

1975
×
Read the review Edit this entry  
19
Ulysse

Ulysse

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Light

Night Light

2016
×
Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Homegrown Christmas

Homegrown Christmas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
12 Gifts of Christmas

12 Gifts of Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
Read the review Edit this entry  
13
Take Off

Take Off

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Send Me Home

Send Me Home

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carlitopolis

Carlitopolis

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Burden

The Burden

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bath House

Bath House

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
Read the review Edit this entry  
05
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
04
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
L’Œil du Cyclone

L’Œil du Cyclone

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Holy Man

Holy Man

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Balibo

Balibo

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry