Sort by

Jennica has logged 34 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
We Are Galapagos

We Are Galapagos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taking Root: The Vision of Wangari Maathai

Taking Root: The Vision of Wangari Maathai

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Water & Power: A California Heist

Water & Power: A California Heist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
That One Day

That One Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Somebody

Somebody

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hollywood Lucifer

Hollywood Lucifer

2014
×
★★
Edit this entry  
18
[ HI MAINTENANCE ]

[ HI MAINTENANCE ]

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cove

The Cove

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loose Horses

Loose Horses

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gowanus Haze

Gowanus Haze

2012
×
Edit this entry  
09
Grizzly Diaries

Grizzly Diaries

×
Read the review Edit this entry  
07
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Spark and Light

Spark and Light

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aspirational

Aspirational

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Why Can’t We Get Along

Why Can’t We Get Along

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
(The [End) of History Illusion]

(The [End) of History Illusion]

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry