• Broker

    ★★★★½

  • Senior Year

  • Our Father

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★½

  • The Novelist's Film

  • Daiki Tsuneta: Tokyo Chaotic

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Our Beloved Summer

  • House of Gucci

    ★★½

  • Parasite in Love

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Trembles

    ★★½

  • Blue Period

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Life Lessons with Uramichi Oniisan

    ★★★★

  • Character

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Homunculus

    ★½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★½

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • A Family

    ★★★★½

  • Start-Up

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • The Boys in the Band: Something Personal

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • True Mothers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Great Pretender

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • Correspondence

    ★★

  • Psycho-Pass 3: First Inspector

  • Minari

    ★★★★

  • To Calm the Pig Inside

    ★★★★

  • Last Letter

    ★★★½

  • Smile Down the Runway

    ★★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

  • 1917

    ★★★★

  • Revolution Launderette

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

  • No Longer Human

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Wet Season

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • State Funeral

    ★★★

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two