Sort by

endriana has logged 72 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Mr. Destiny

Finding Mr. Destiny

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Man and a Woman

A Man and a Woman

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snow In Sea Breeze

Snow In Sea Breeze

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flesh and Bone

Flesh and Bone

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annie

Annie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Departure

Departure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Third Star

Third Star

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me Before You

Me Before You

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry