• Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In & of Itself

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Mandela Effect

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Wretched

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Wine Country

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Prodigy

    ★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lodge

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★