Sort by

Enfant du Siècle has logged 200 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Final Account

Final Account

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadlier Than the Male

Deadlier Than the Male

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amateur

Amateur

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toto the Hero

Toto the Hero

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
You'll Never Get Rich

You'll Never Get Rich

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Confess

I Confess

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Lovelier

You Were Never Lovelier

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Station

The Last Station

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Micmacs

Micmacs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Samba

Samba

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fame

Fame

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Absolute Beginners

Absolute Beginners

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry