Sort by

Enfant du Siècle has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Egg

Egg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Quartet

Quartet

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kindergarten Show

The Kindergarten Show

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
o28

o28

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dalia's World

Dalia's World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maestro

Maestro

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Chazelles

Miss Chazelles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Lynx in the Town

A Lynx in the Town

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Intermission

Intermission

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enormous

Enormous

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friend of a Friend

Friend of a Friend

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Fear

Blue Fear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not a Word

Not a Word

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sole mio

Sole mio

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Goodbyes

First Goodbyes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mutts

Mutts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry