regina has logged 101 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
Edit this entry  
29
Seclusion

Seclusion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman in the Septic Tank 2: Forever Is Not Enough

The Woman in the Septic Tank 2: Forever Is Not Enough

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Seat

The Seat

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oro

Oro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
22
The Son of Brocka

The Son of Brocka

2005
×
Edit this entry  
21
MNL 143

MNL 143

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
19
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ned’s Project

Ned’s Project

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Faces

Faces

1968
×
Read the review Edit this entry  
08
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bellissima

Bellissima

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rizal in Dapitan

Rizal in Dapitan

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hillsborough

Hillsborough

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
01
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
30
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Woman Who Left

The Woman Who Left

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ordinary People

Ordinary People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
19
Departures

Departures

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pedicab

Pedicab

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lemonade

Lemonade

2016
×
Edit this entry  
12
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shadow Behind the Moon

Shadow Behind the Moon

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
26
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
3rd Is My 1st

3rd Is My 1st

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridal Shower

Bridal Shower

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hiblang Abo

Hiblang Abo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pact

The Pact

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry