regina has logged 11 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Child-bearer

Child-bearer

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Roma

Mamma Roma

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Imelda

Imelda

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry