Sort by

regina has logged 149 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Portrait

The Portrait

2017
×
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Manang Biring

Manang Biring

2015
×
Edit this entry  
09
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
Edit this entry  
08
The Carol Burnett 50th Anniversary Special

The Carol Burnett 50th Anniversary Special

2017
×
Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Color Me Barbra

Color Me Barbra

1966
×
Edit this entry  
26
Baka Siguro Yata

Baka Siguro Yata

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
My Name Is Barbra

My Name Is Barbra

1965
×
Read the review Edit this entry  
23
Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Throwback Today

Throwback Today

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Changing Partners

Changing Partners

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chedeng and Apple

Chedeng and Apple

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Nervous Translation

Nervous Translation

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
18
Nay

Nay

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Historiographika Errata

Historiographika Errata

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Haunted: A Last Visit to the Red House

Haunted: A Last Visit to the Red House

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Golden Coach

The Golden Coach

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Please • Care

Please • Care

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blessings of the Land

Blessings of the Land

1959
×
Read the review Edit this entry  
13
Init sa Magdamag

Init sa Magdamag

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
A Speck in the Water

A Speck in the Water

1976
×
Edit this entry  
12
The Moises Padilla Story

The Moises Padilla Story

1961
×
Edit this entry  
05
Peter Pan Goes Wrong

Peter Pan Goes Wrong

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
At the Top

At the Top

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Maalaala Mo Kaya: The Movie

Maalaala Mo Kaya: The Movie

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
Edit this entry  
24
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Search for Weng Weng

The Search for Weng Weng

2013
×
Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
The Ashes And Ghosts of Tayug 1931

The Ashes And Ghosts of Tayug 1931

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Chanters

The Chanters

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neomanila

Neomanila

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Write Moment

The Write Moment

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry