Sort by

Erik 🎼 has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bullitt County

Bullitt County

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zama

Zama

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry