juan has logged 87 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Barcelona: A Love Untold

Barcelona: A Love Untold

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Geography Lessons

Geography Lessons

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Thousand Cuts

A Thousand Cuts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colossal

Colossal

2016
×
½
Read the review Edit this entry