Sort by

EnteredTheVoid has logged 817 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Workers for the Good Lord

Workers for the Good Lord

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monsieur Hire

Monsieur Hire

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts

Ghosts

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Angel

The Black Angel

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jauja

Jauja

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Street of Shame

Street of Shame

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trust

Trust

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tiresia

Tiresia

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Unfaithful Wife

The Unfaithful Wife

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sex Is Comedy

Sex Is Comedy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Céline

Céline

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Damage

Damage

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry