EnteredTheVoid has logged 149 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Smashing Machine

The Smashing Machine

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Intentions of Murder

Intentions of Murder

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
At Close Range

At Close Range

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
War Requiem

War Requiem

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Virtues

The Virtues

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to Sarajevo

Welcome to Sarajevo

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fascination

Fascination

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
This Man Must Die

This Man Must Die

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Regular Lovers

Regular Lovers

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Our Time

Our Time

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pornographers

The Pornographers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Story of Qiu Ju

The Story of Qiu Ju

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mektoub, My Love: Canto Uno

Mektoub, My Love: Canto Uno

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Butterfly Kiss

Butterfly Kiss

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Calendar

Calendar

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Recollections of the Yellow House

Recollections of the Yellow House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Dreams

In Dreams

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Illumination

Illumination

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Circle

The Circle

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Desperate Hours

Desperate Hours

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Testament of Orpheus

Testament of Orpheus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
From Afar

From Afar

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry