EnteredTheVoid has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The White Balloon

The White Balloon

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twentynine Palms

Twentynine Palms

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Days

Three Days

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Khrustalyov, My Car!

Khrustalyov, My Car!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Valley of the Bees

The Valley of the Bees

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morgiana

Morgiana

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Can No Longer Hear the Guitar

I Can No Longer Hear the Guitar

1991
×
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry