• Red Sorghum

    ★★★★½

  • Eve's Bayou

    ★★★★

  • In the Heat of the Sun

    ★★★★½

  • The Fugitive

    ★★★½

  • Backtrace

    ½

  • Pornostar

    ★★★½

  • Trigonometry

    ★★★★½

  • Speaking Parts

    ★★★★

  • Black Girl

    ★★★★

  • The Abyss

    ★★★★

  • Bitter Moon

    ★★★½

  • Moonstruck

    ★★★

  • Modern Times

    ★★★★½

  • The Killer Elite

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Burden of Dreams

    ★★★★½

  • Talk Radio

    ★★★½