RSS feed for entire
  • Chaos Walking

  • Da 5 Bloods

    ½

  • Tape

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ½

  • The Night Clerk

    ★★

  • ZeroZeroZero

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

  • Welcome to Chechnya

    ★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Burn

    ★★★½

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★½

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Too Old to Die Young

  • A Florida Melancholy

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Shazam!

  • I See You

    ★★

  • Everybody's Everything

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ½

  • Triple Frontier

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • Light of My Life

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Escape at Dannemora

  • Instant Family

    ★★

  • Ant Head

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • The Haunting

  • Venom

    ½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Blue

  • The Nightingale

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½