Sort by

Dirk has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Welcome to the Hartmanns

Welcome to the Hartmanns

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Man Called Blade

A Man Called Blade

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Greetings

Greetings

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meryl Streep: Mystery and Metamorphosis

Meryl Streep: Mystery and Metamorphosis

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Verbrechen nach Schulschluß

Verbrechen nach Schulschluß

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Swept Away

Swept Away

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder at the Gallop

Murder at the Gallop

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Schoolgirl Report Part 7: What The Heart Must Thereby…

Schoolgirl Report Part 7: What The Heart Must Thereby…

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angels Who Burn Their Wings

Angels Who Burn Their Wings

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vietnam Texas

Vietnam Texas

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Primal

Primal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Restaurant

The Restaurant

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jade

Jade

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smokey and the Bandit II

Smokey and the Bandit II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Safe Haven

No Safe Haven

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry