RSS feed for Jordan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Frownland

Frownland

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Devil Town

Devil Town

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Fever

Bad Fever

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drill

Drill

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Coupe Bernard Tapine

La Coupe Bernard Tapine

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
To Each His Own Cinema

To Each His Own Cinema

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lie Chair

The Lie Chair

1976
×
Read the review Edit this entry  
18
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Int. Trailer. Night

Int. Trailer. Night

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
It's All Right With Me

It's All Right With Me

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transfer

Transfer

1966
×
Read the review Edit this entry  
16
Fear X

Fear X

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear City

Fear City

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
ÆLEKTRA

ÆLEKTRA

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Could This Be Love

Could This Be Love

1973
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hold Up

The Hold Up

1972
×
Read the review Edit this entry  
09
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nicky's Film

Nicky's Film

1971
×
Read the review Edit this entry  
08
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
DAU. String Theory

DAU. String Theory

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
DAU. Nikita Tanya

DAU. Nikita Tanya

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry