RSS feed for Jordan

Jordan has logged 10 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry