RSS feed for Jordan

Jordan has logged 78 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Head

Head

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
A Wonderful Cloud

A Wonderful Cloud

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Edit this entry  
27
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Your Day Is My Night

Your Day Is My Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
7 Chinese Brothers

7 Chinese Brothers

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Baghead

Baghead

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
BLOOM

BLOOM

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Realist

The Realist

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joshy

Joshy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Liahona

Liahona

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Chose the Milky Way

We Chose the Milky Way

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Touched Her Legs

I Touched Her Legs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★
Edit this entry  
12
In the Bathtub of the World

In the Bathtub of the World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Apocalypse: A Bill Callahan Tour Film

Apocalypse: A Bill Callahan Tour Film

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
New Jerusalem

New Jerusalem

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Straight and Narrow

Straight and Narrow

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Flicker

The Flicker

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry