RSS feed for Jordan

Jordan has logged 129 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
Read the review Edit this entry  
17
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything in This Dream

Everything in This Dream

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thirdworld

Thirdworld

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sakda (Rousseau)

Sakda (Rousseau)

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Cactus River

Cactus River

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Anthem

The Anthem

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vampire

Vampire

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Phantoms of Nabua

Phantoms of Nabua

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
M Hotel

M Hotel

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
async - first light

async - first light

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Prosperity for 2008

Prosperity for 2008

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Trailer for CinDi

Trailer for CinDi

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Monsoon

Monsoon

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Fan Dog

Fan Dog

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
2017

2017

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Emerald

Emerald

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Blue

Blue

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Ashes

Ashes

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Rolling

Rolling

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Haiku

Haiku

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Mobile Men

Mobile Men

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Empire

Empire

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
A Letter to Uncle Boonmee

A Letter to Uncle Boonmee

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Poet and Singer

The Poet and Singer

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Krapp's Last Tape

Krapp's Last Tape

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry