RSS feed for Jordan

Jordan has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carne

Carne

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guava Island

Guava Island

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Possum

Possum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Santa Claus Has Blue Eyes

Santa Claus Has Blue Eyes

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry