RSS feed for Jordan
  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★½

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Sword of Trust

    ★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★

  • Slice

    ★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Aniara

    ★½

  • Hoarders Without Borders

  • Blue

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Mountain

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Possum

    ★★½

  • Ideal Home

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

  • Ibiza

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Border

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Super Troopers 2

  • For the Hungry Boy

  • La Coupe Bernard Tapine

  • FUTURE LANGUAGE: The Dimensions of VON LMO

  • Upgrade

    ★★½

  • Happy Birthday, Marsha!

  • The Unicorn

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Notes on an Appearance

    ★★★

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★