• Single All the Way

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Drunken Birds

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Memoria

    ★★★

  • BELLE

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Zero to Hero

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Synonymous With

    ★★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • First Date

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Music

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Io sto bene

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½