Sort by

pranny has logged 19 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Margaret

Margaret

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Room To Die For

A Room To Die For

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry