• Our Father

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Girl Before

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★

  • Antlers

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★

  • The Chair

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Lost Cities: The Great Flood

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

  • The Windsors: Inside the Royal Dynasty

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • League of Legends: Origins

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Petra: Secrets of the Ancient Builders

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • They Come Knocking

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite