Sort by

epikish has logged 31 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
Edit this entry  
27
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost Cities: The Great Flood

Lost Cities: The Great Flood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Before

The Girl Before

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
Edit this entry  
11
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Edit this entry