Sort by
  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Return to Sender

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Fast & Feel Love

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Drowning in Potential

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Local Middle Schooler

    ★★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Found

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Hell is Empty

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Epilogue

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Azor

    ★★★★½

  • Shangri-La

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • I Make Good Sounds at Parties

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★

  • The Inheritance

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★