Sort by

Eli has logged 11 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
No Comment

No Comment

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
09
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Edit this entry