• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • All Is True

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • One Small Step

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Animal Behaviour

    ★★★

  • Detainment

    ★★★★

  • Lifeboat

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Black Sheep

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • End Game

    ★★★★

  • RBG

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★