Sort by

Erin has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Sleuth

Sleuth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Not Black Enough

Not Black Enough

2020
×
Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Billy Joel: A Matter of Trust - The Bridge to Russia

Billy Joel: A Matter of Trust - The Bridge to Russia

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
The Dawning

The Dawning

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Hill

Evil Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

The Dancing Pumpkin and the Ogre's Plot

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry