Eamonn has logged 222 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
04
El Chicano

El Chicano

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Bump Along the Way

A Bump Along the Way

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Farming

Farming

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★½
Edit this entry