Sort by
  • Blonde

  • Pinocchio

  • Nope

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Goes By So Fast: A Mahal Film

    ★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • Kimi

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Mad God

    ★★

  • Free Guy

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Carmen Christopher: Street Special

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Thunder Force

  • Bad Trip

    ★★★★

  • VOID - One Year Of Silence

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Six Weeks to Twelve Years

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • My Octopus Teacher