• The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★½

  • Dead Asleep

  • Secretly Santa

    ½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • A Castle for Christmas

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Britney vs. Spears

  • Jagged

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Just Another Dream

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Morning Show Mysteries: Murder Ever After

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • kid 90

    ★★½

  • Coming 2 America

    ½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • A California Christmas

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Her Deadly Sugar Daddy

    ½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I Am Greta

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

  • Wedding Every Weekend

    ★★

  • Athlete A

  • Selfie Dad

    ½

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

  • About a Teacher

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★