Sort by

Abby has logged 227 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Passport to Paris

Passport to Paris

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jagged

Jagged

2021
×
Edit this entry  
25
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas Lodge

Christmas Lodge

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Holidaze

Holidaze

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Secretly Santa

Secretly Santa

2021
×
Edit this entry  
23
Man Camp

Man Camp

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Nanny for Christmas

A Nanny for Christmas

2010
×
½
Edit this entry  
22
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Edit this entry  
22
The Truth About Christmas

The Truth About Christmas

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Icetastrophe

Christmas Icetastrophe

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Small Town Santa

Small Town Santa

2014
×
½
Edit this entry  
14
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Back to Christmas

Back to Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bed & Breakfast

Bed & Breakfast

2010
×
★★
Edit this entry  
07
The Dog Who Saved Christmas

The Dog Who Saved Christmas

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Just Another Dream

Just Another Dream

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
About a Teacher

About a Teacher

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
Edit this entry  
24
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blast Vegas

Blast Vegas

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
No Postage Necessary

No Postage Necessary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
31
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
When Good Ghouls Go Bad

When Good Ghouls Go Bad

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
The Hollow

The Hollow

1975
×
Edit this entry  
22
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry