Sort by

emily 🌿 has logged 30 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grudge

The Grudge

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry