RSS feed for eren

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Punch-Drunk Love

  Punch-Drunk Love

  ★★★★

  adam sandler'ın oyunculuğu, yönetmen paul thomas anderson'un simetrik çekimleri, görüntü yönetmeni robert elswit'in ışık kullanımı çok iyi. 

  paul thomas anderson, amerikan toplumunun aşırı bireysel ve tüketici olduğunu, kapitalist ekonomik düzen altında nasıl ezildiğini ve bu ezilişin nasıl dramatik karakterler meydana getirdiğini çok iyi gösteriyor. 


  ve bence, jim carrey için eternal sunshine of the spotless mind neyse adam sandler için de bu film öyledir. "ağzını yüzünü yamultarak konuşuyo, başka bi numarası yok" diyenler, sandler'ın gerçek oyunculuğunu bu filmde görmüşlerdir.

 • Happy Death Day 2U

  Happy Death Day 2U

  ★★★½

  en az ilk filmi kadar güzeldi. ilk filmdeki sorular cevaplanmış oldu. izlemezseniz çok bir şey kaybetmezsiniz fakat izlerseniz çok güzel bir 100 dakika geçirmiş olursunuz. 


  marvel filmlerinden kalma bir alışkanlık olsa gerek, filmin sonunda yazılar çıktıktan sonra ve beklemenin sonucunda sürpriz de bir after-credit sahnesi geldi.. üçüncü film için belki bir umut diyoruz.


  bu arada, jessica rothe.. sen muhteşem bir detaysın. bir insan bu kadar tatlı gülümseyebilir mi ya.

Popular reviews

More
 • In the Mood for Love

  In the Mood for Love

  ★★★★½

  aşkın en naif hâli diyebilirim. çekim tekniği, melankolik müziği, kıyafet seçimleri ve mekan seçimleri üst düzey. öpüşme sahnesi bile olmayan bu filmde, aşkın cinsellikle eş anlamda olmadığı gösterilmiş. filmde asya kültürüne de göndermeler var.

 • Unbelievable

  Unbelievable

  ★★★★½

  netflix’in çıkardığı en iyi dizilerden biri. soluksuz şekilde bitirdim. gerçek hikayeden uyarlanan bu mini dizi, bir tecavüz olayının ardından yaşananları çarpıcı bir biçimde anlatıyor. herkes mutlaka izlemeli.