RSS feed for eren

eren has logged 113 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Butterflies

Butterflies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
06
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Cube

Cube

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Müslüm

Müslüm

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Red Istanbul

Red Istanbul

2017
×
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
19
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 - Modest Heroes

Ponoc Short Films Theatre, Volume 1 - Modest Heroes

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry