• Leech

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

  • Titane

    ★★★

  • Annette

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Petite Maman

  • Introduction

    ★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • Careless Crime

    ½

  • Sweat

  • Normal People

    ★★★

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Women According to Men

    ½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Filmfarsi

  • Repression

  • Anima

  • The Traitor

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Tommaso

  • Young Ahmed

  • Zombi Child

  • Dance With Me

  • Numbness

  • Pain and Glory

  • The Golden Glove

    ★★

  • My Second Year in College

  • Tala

  • The Warden

  • Castle of Dreams

  • Just 6.5

  • The Souvenir

  • The Mule

    ★★½

  • August

  • A Bigger Game

  • High Life

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

  • The Favourite

  • When Did You See Sahar Last Time?

  • Roma

  • Flaming

  • Hotel by the River

  • Sohrab, A Journey

  • I Want to Dance

  • Girl

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

  • Knife+Heart

    ★★

  • Dogman

    ★★★

  • Burning

  • Long Day's Journey Into Night

  • The House That Jack Built

  • Shoplifters

  • Climax

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Border

    ★★

  • Cold War

  • Everybody Knows

  • Astigmatism

  • Reza

    ★★