RSS feed for Eric D.

Eric D. has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Way Out West

Way Out West

1937
×
★★★★
Edit this entry  
19
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Always in Season

Always in Season

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Light

Ghost Light

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
Edit this entry  
01
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry