• God's Time

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ½

  • Dual

    ★★★

  • Master

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Boogie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½